Uzun Saçtan Bit Nasıl Temizlenir ?

Sürekli saçlarınız mı kaşınıyor, saçınızda bit olduğundan mı şüpheleniyorsunuz veya şüpheleriniz gerçek mi ? Saçınızdaki bitten kurtulmanın yollarını bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bitten kurtulmanın pratik yolları

 1. Gaz yağı başa güzelce sürülüp, Yarım saat bekledikten sonra natürel bir sabun ile yıkanır. Birkaç gün tekrarlanmalıdır.
 2. Zeytinyağı saçlara güzelce uygulanır. Saçlar güzelce sarılarak sabaha kadar bekletilir. Sabah olunca beyaz sirke ile durulanarak saçlar şampuanla yıkanır.
 3. ½ litre zeytinyağı – 20 damla çay ağacı yağı – 10 damla biberiye özü – 10 damla lavanta yağı – 10 damla limon esansı karıştırılır. İyice karıştırdıktan sonra saça uygulanır ve saç kapatılır. 1 – 2 saat beklettikten sonra. Bol su ve şampuanla yıkanır.
 4. Traş köpüğünü saçınıza, başınızı örtecek şekilde sürün. Yarım saat bekleyin. Traş köpüğü saçınızdaki bütün bit ve yumurtalarını öldürür.

sactaki bitlerden kurtulmak

Bu işlemleri uyguladığınızda bitleri öldürmüş olmakla beraber, yumurtaları kalmaması için birkaç defa tekrarlamak gerekir. Saç kurutma makinesi ile sıcak hava uygulamak bitleri temizlemenizde fayda sağlar. Bütün bunlarla beraber çamaşırlarınızı, taraklarınızı, temizlemelisiniz.

– Saçı normal şekilde yıkayın; sonrasında ise, saçın durulama suyuna bol miktarda sirke ilave ederek saçı sirke ile durulayın. Bitlerden kurtulmanın bitkisel yolları arasında yer alan bu yöntemi iki gün sonra tekrar denemeniz gerekmektedir.

– Saçı zeytinyağı ile iyice karıştırın, ve sonrasında sararak iki saat beklemesini sağlayın. Bunun sonrasında saçı, sık dişli bir tarak ile tarayarak yıkayın. Aynı işlemi, dört; ya da beş gün sonra yeniden tekrarlamanız gerekmektedir.

– Saçları hindistancevizi yağı ile karıştırmak, ve iki saat bu şekilde beklettikten sonra yıkamaktır. Aynı işlemi, bir hafta sonunda tekrarlamanız önerilmektedir.

– Bir sprey şişesi edinin, sonrasında bu şişenin içerisine biraz su koyup, üzerini de 15 ya da 20 damla çay ağacı yağı ile karıştırın. Bu karışımı her gün saçlarınıza püskürtmek, bitlerden korunma yolları arasında yer almaktadır.

– Kulak arkalarına uygulanan çam terebentin, bitlerden korunma yolları arasında size oldukça yardımcı olacaktır; her gün uygulamanız gerekmektedir.

1 Yorum

 1. Aslı diyor ki:

  merhaba :) benimde yaklaşık 6 ay boyunca saçlarım bitliydi.Ne kadar piyasada bit şampuanı varsa aldık kullandık ama etki etmedi çünkü saçlarım uzun ve gürdü.anti bit şampuanı 60cl.liği 1 yıkamada kullanıyordum artık saçım pul pul atmaya başladı kepeklerim çoğaldı.Sirke,arap sabunu,ilaçlar vs.. kullandım ama sadece bitleri sersemletti bayılttı o anlık düşenler düştü yinede bitmedi.Sonra annem ;
  yarım çay bardağı rakıyı bir fısfıslı şişeye döktü hiç su felan karıştırmadan bitlerin yoğunlıukta olduğu bölgelere daha fazla olmak üzere sıktı sonra saçımı streçledi ve bende yaklaşık yarım saat kadar bekledim duş aldım.Ve çıkınca öyle bir döküldülerki 2-3 uygulamada hiç bir şey kalmadı sirkeler dahii. ve tabiki de çokta iyi taramak gerekli.Normal bi kozmatikçiden bit tarağı alın sık tarak olduğu için hemen bitler tarağın arasına sıkışıyorlar .
  geçmiş olsun :)

Konuya yorum yapabilirsiniz.


ankara escort travesti travesti travesti travesti